Lilypie Maternity tickers ماه هفتم بارداری - حبّه

حبّه

حبه و نخودی/خاطرات بچه دوم

ماه هفتم بارداری

سلام حبه ی مامان! سلام وول وولی ِ من! قوربونت برم الهی! دلم خیلی برات تنگ شده! پس کجایی مامان جون؟ کی میای توی بغل مامان پس؟ همه برای دیدنت لحظه شماری میکنن و دیگه دارن کم کم بی تاب میشن که هرچه زودتر ببیننت.

این روزها توی هفته 28 بارداری هستم. هفته های پیش یه کم غمگین بودم و هی شب و روز الکی و بی دلیل و با دلیل، گریه میکردم. دکتر بهم قرص های ویتامین ب1 و ویتامین ب6 داد و گفت سعی کن با سرگرمی و با کمک همین قرص ها، جلوی افسرده شدنت رو بگیری؛ وگرنه مجبور میشیم بهت دارو بدیم.

دکتر بهم گفت نباید تنها بمونی و خیلی بیشتر با دوست هات رفت و آمد داشته باش و ورزش کن و خرید کن و سعی کن همش کارایی که باعث شاد شدنت میشن رو انجام بدی. دکتر ازم پرسید کارت چیه و گفتم که کارم در ارتباط با اخبار هستش. دکتر گفت کار خبر هم خیلی دپرسیو هستش و باید تلاش مضاعف داشته باشی و حتی اثر دپرسیو کارت رو هم از بین ببری.

به بابایی گفتم دکترم این حرفارو زده و نظریات مختلف محققان رو درباره افسردگی بارداری بهش گفتم. بابایی بهم گفت: محققان حضور همسری مهربان و توپول را ضد افسردگی می دانند‬

الان بعد از مدتی که قرص ها رو خوردم بهترم و کمتر گریه میکنم؛ ولی بعضی چیزای زندگی رو نمیشه تغییر داد. شاید توی این مدت 3-4 بار بیشتر اشکم درنیامد. ولی همچنان عصبی هستم و به شدت تحریک پذیر و با کوچک ترین تلنگری از کوره درمیرم. به شدت میخوام همه چیز درست و مرتب باشه و به شدت میخوام که همه چیز "بو" نده! از "بو" خیلی عصبی میشم.

هر روز شکمم بزرگ و بزرگ تر میشه و من کشیدگی ها رو در اطراف شکمم کاملن حس میکنم که اغلب همراه با درد خفیفی هم هست. حالا با بزرگ تر شدنه شکمم، اطراف نافم خیلی خیلی خارش دارم و از این خارش بی تاب میشم. اما بشدت سعی میکنم اصلن نخارونمش. نافم کشیده میشه و تا حدی هم بیرون زده.

به بابایی گفتم حبه کوچولومون خیلی اومده بالاتر و دیگه ضربه هاش به اطراف معده م هست. بابایی گفت: حواست باشه یوهو هضمش نکنی!!!! منم کم نیاوردم و بهش گفتم: نگران نباش!‌ حواسم هست!

راستی یه لحاف خیلی خوشگل دارم برات میدوزم و چند تا ملحفه و روبالشی هم میخوام برات بدوزم و چند تا هم زیرانداز. مامان بزرگت و خاله سی سی هم کلی چیز دارن برات میدوزن و می بافن. نیومده همه عاشقت هستن شیرینی ِ مامان.

 

کلیک: افسردگی در دوران باردارى

 

 

 

   + ; ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩٠
comment نظرات ()