Lilypie Maternity tickers تهوع بارداری - حبّه

حبّه

حبه و نخودی/خاطرات بچه دوم

تهوع بارداری

یعنی این همه تهوع که دارم تقصیر این فینقیلی هستش؟؟ این هفته تهوع زیادی داشتم و روز به روز هم بیشتر شد. مخصوصا بعد از ظهر ها و شب ها. هرچند این حالت تهوع آزارنده است ولی برای من خبر و نشونه ی خوبیه. میدونم هرچی تهوع بیشتر باشه یعنی هورمون بیشتری تولید شده و احتمال سقط و حاملگی ناموفق کمتر میشه.

بی تابم از تهوع و خوشحالم از تهوع...

 

تهوع صبحگاهی که بیشتر کلمه صبحگاهی یک اصطلاح تلقی می شود و می تواند در طول روز هم همراه مادر باشد، در 3/4 مادران به خصوص در 3 ماه اول رخ می دهد که در 50 درصد آنها حالت تهوع همراه با استفراغ و در 25 در صد تنها حالت تهوع وجود دارد.

ایجاد حالت تهوع با تغییرات بدن در این مدت رابطه ی مستقیم دارد. مثلا افزایش هورمونی به نام گونادوتروپین جفتی انسانی در این مدت، که با افزایش تعداد قل ها حالت تهوع شدیدتر می شود و یا افزایش هورمون استروژن، افزایش قدرت و حساسیت حس بویایی و گاها نارحتی معده.

البته لازم به ذکره که محققان بیمارستان کودکان در تورنتو (کانادا) نشان دادند تهوع صبحگاهی در دوران بارداری نشانه خوبی بوده و تغییرات هورمونی شدید مسبب این حالت روی هوش جنین تاثیر خوبی خواهد داشت.
در دوران بارداری هورمون پروژسترون در بدن افزایش می‌یابد که این فرآیند به شل نگه داشتن عضلات رحم کمک کرده و در نتیجه از زایمان زودرس جلوگیری می‌کند. این افزایش هورمون می‌تواند بر عضلات شکم و دستگاه گوارش نیز اثر گذاشته، آن‌ها را شل کند. این موضوع باعث زیاد شدن اسید معده و بروز حالت تهوع و استفراغ می‌شود.

متاسفانه هنوز علت دقیقی که باعث این علایم بشه شناخته نشده ولی یک سری تئوری ها وجودداره
بعضی معتقدند که تغیراتChemical بدن باعث این علایم می شود این تغیرات مثل افزایش ناگهانی در هورمون پروژسترون و افزایش اسید معده می باشد
همچنین محققان باور دارند که خستگی و استرس هم رل اساسی در این زمینه دارد

   + ; ۱:۳٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٤ شهریور ۱۳٩۳
comment نظرات ()