هفته 17 بارداری

دیروز بیشتر از هر زمان دیگه ای توی دلم وول زدی فینقیلی. وقتی توی اداره هستم و مدت زیادی بی حرکت میشینم، تو هم بازیگوشیت گل می کنه و شروع می کنی به وول زدن و خدا فقط می دونه که چه لذتی داره این تکون خوردنا. من الان توی هفته 17 هستم. یعنی 16 هفته و 4 روز و توی سه ماهه دوم بارداری هستم. روزای خوبی که آرزو داشتم یه بار دیگه تکرار بشن و متاسفانه دیگه برای من تکرار نمیشن. روزایی که عاشق شون هستم. روزایی که بهترین روزای زندگیم هستن. دوستتون دارم همه ی پسرای من...

.

.

در سه ماههٔ دوم بارداری بهترین احساس دوران بارداریتان را خواهید داشت، پس از آن استفاده کنید. ورزش کنید، برای خرید لباس و لوازم بچه بیرون بروید، یک کم به خودتان برسید و از هیجانات و تغییرات جدیدی که هر روز در این دوره حس می‌کنید، لذت ببرید.

.

.

حواستان به حرف‌هایی که می‌زنید باشد او همه آنچه شما می‌گویید را می‌شنود و حواسش به همه چیز جمع است. بنابراین یادتان باشد که دیالوگ‌هایتان را درست بگویید و سعی کنید حرف‌های زشت از دهانتان خارج نشود. جنین شما این هفته کمی چاق‌تر به نظر می‌رسد به این دلیل که بافت چربی زیر پوستش را در این هفته می‌گیرد. بافت چربی در سوخت و ساز بدن و تولید حرارت نقش زیادی دارد.

.

.

در این زمان احساس گرمای شدیدی می‌کنید که ناشی از افزایش خون شماست. ریزش مو در این هفته کمتر می‌شود و ممکن است موهایتان براق‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید. ناخن‌های شما شکننده‌تر می‌شود. شما از این هفته به بعد حدود نیم کیلو وزن تا هفته 20 به دست می‌آورید. شما همچنین ممکن است در حال تجربه کمردرد، گرفتگی عضلات، پاها متورم شده و مچ پا و رگ‌های واریسی باشید.

.

.

رحم شما هم اکنون در حدود 5 سانتیمتر پایین‌تر از ناف شما قرار دارد و همزمان با پر کردن فضای لگن، به امعاء و احشائ شما نیز فشار آورده و آنها را به کناره‌ها هدایت می‌کند. قسمت زیرین شکم شما همراه با بزرگ شدن کودک، بزرگ می‌شود و جفت جنین به شدت فعال است تا کودک شما را تغذیه کند. شبکه پیچیده خونی، از طرفی به تغذیه و از طرف دیگر به دفع مواد زائد کمک می‌کند.

.

.

فکر کن چه احساسی داشتی اگر یک نفر تو را تمام وقت حمل می کرد. تو فرزندت را تمام وقت حمل می کنی و جنین کارهای تو را بررسی می کند. به همان دلیل است که کودک تازه متولد شده می خواهد که او را تمام وقت حرکت بدهند. جنین که در شکم است، وقتی تو در حال حرکت هستی به طور معمول می خوابد و وقتی که تو در خوابی یا که بی حرکت در جایت نشسته ای او معمولا بیدار است. کودک تازه به دنیا آمده نیز در حال حرکت بهتر می خوابد.

/ 3 نظر / 69 بازدید
مريم85

سلام پري عزيز ممنون آدرس اينجا را بهم دادي خوشحالم دومين فرشته را توي راه داري اميدوارم به سلامتي قدم به اين دنيا بزاره

مامان یه جفت دختر ناز و شیرین

سلام مامانی یه جفت پسر ناز و شیرین دختر گل اولم الان یک سال و نه ماه و بیست و سه روزشه یعنی بهمن سال نود و یک قدم رو چشمام گذاشت.یعنی عشق من نه ماه از پسر گلت کوچیکتره. دختر گل دومم هم الان تو دلمه و تو هفته سی و سه هستم و انشاالله بهمن امسال قدم رو چشمم میذاره در نتیجه سه ماه از پسر گل دوم شما بزرگتره. انشاالله که همه نی نی ها به سلامتی بدنیا بیان.

الي

سلام. كلي گشتم تا يه وبلاگ مثه اين پيدا كنم. خيلي خوشحالم. من هفته سيزدهم هستم و حالم هنوز بده. خوشحال ميشم به وب منم سر بزني.